Dobry nawóz a krzewy

Nadchodzi wiosna, okres gdy wszystko dookoła nas budzi się do życia, przyroda nas otaczająca rozpoczyna swój okres rozwoju i rozkwitu. To właśnie jest dobry czas do wszelakich prac ogrodniczych.

Odkrywamy rośliny po mroźnej zimie, przycinamy i nawozimy. Rozpoczynamy nasze działania, mające na celu nadanie odpowiedniego kierunku rozwojowi i rozrostowi naszych nasadzeń.

Nie możemy wtedy zapomnieć także o krzakach i krzewach, które podobnie jak i inne rośliny, wymagają naszej ingerencji. Najlepszym i najkorzystniejszym okresem do nawożenia roślin jest początek ich wegetacji i zaraz po nim następujący, czas wzmożonego wzrastania, gdy zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest bez wątpienia największe.

Wtedy to właśnie, korzystając z różnych opcji, czyli nawozów organicznych, mineralnych czy też mieszanych, staramy się zadbać o dostarczenie roślinności potrzebnych im składników. Pamiętając zasadę, że naturalne rzeczy są zazwyczaj bardzo dobrymi, wielu z właścicieli podsypuje swoje krzaki i krzewy nawozami organicznymi, w których to składniki pokarmowe mają swoje źródło w szczątkach, zarówno tych roślinnych jak i zwierzęcych.

Powolnie i dokładnie rozkładając się w glebie, przez dłuższy czas dają szansę roślinom, na ich przyswajanie, co jest oczywiście bardzo dobre i dla nich korzystne. Stosując nawozy mineralne, pamiętać należy, że nie tylko niedobór szkodzi, ale nadmiar także. Dllatego tak ważne jest roztropne podejście do całego procesu tak, aby wspomóc nasze krzewy, przypadkiem ich nie uszkadzając.